Извозване с контейнери, товаро-разтоварни услуги и други от Зашеви Транс ООД

0898-450-631

info@zashevi-trans.com

ул. Орчо Войвода 8

Овча Купел, София

Пон - Съб 08:00 - 17:00

Неделя - почивен ден

Рециклиране на строителни отпадъци

Рециклирането на строителните отпадъци

Рециклирането на строителните отпадъци е една от приоритетните области за Европейския съюз. Те представляват между 25-30% от общото количество отпадъци в ЕС и те имат голяма степен за рециклиране между 10-90%. Съществува отделен пазар за повторна употреба на такива материали за изграждане на други строителни обекти, дренажни системи и пътища.

Основните стъпки при рециклирането на строителни отпадъци са:

  1. Разделяне (сепарация);
  2. Раздробяване с хидравличен чук;
  3. Отстраняване на металите и армировъчната стомана (при стоманобетонни отпадъци);
  4. Пресяване;
  5. Натрошаване;
  6. Разделяне на групи според големината на зърната с различни сита;
  7. Пречистване на фракционните материали (дърво, пластмаса и др.) и на праховата фракция, която може да попречи при повторната употреба като добавъчен материал.

Най-важната част от процеса за рециклирането на строителните отпадъци е вярното идентифициране и разделянето им при източника на генериране. Това позволява да се подобри ефективността на рециклирането и качеството на получените материали. Важно е  при сепарацията на отпадъците да се отделят крайно опасни и опасни отпадъци, защото те могат да възпрепятстват рециклирането.

Различните материали следва да бъдат събрани отделно един от друг перди транспортирането им до пунктове на рециклирането. Материалите, които могат да бъдат преработвани са бетон, тухли, зидария, плочки, керамика, стъкло, мраморни камини, ценна дървесина като орех и дъб, традиционна санитария, стоманени структури, котли за централно отопление, водонагреватели, радиатори, дограма, лампи и облицовки. Други материали, които се рециклират са гипс, изолираща пяна, бетон, минерална и стъклена вата.

Рециклирането има редици предимства като финансовата изгода, създаване на работни места, разумното използване на природните ресурси като газ и вода, намаляване на емисии на парникови газове и ограничаване на депонирането.

Последни публикации

контейнери за боклук

Правила при инсталиране на контейнери за боклук

Основни правила при инсталиране на контейнери за боклук Като начало се определят характеристиките на изграждането на специално оборудвана площадка. Обикновено тя е направена от бетон, тухла или камък. Ако предпочитате покритие под формата на метални плочки или ограда с мрежа, този принцип на подреждане ще увеличи шума във ветровити дни. След това се изчислява обемът […]

Вижте повече
рециклиране на битова техника

Рециклиране на битова техника

Рециклиране на битова техника и електроника Бързото развитие на технологиите бива съпроводено със създаването на огромни количества отпадъци. Всяка година се появяват стотици тонове нова смет, съставена от излезли от употреба електроуреди. А хората продължават да ги изхвърлят в битовите контейнери за боклук или в контейнерите за строителни отпадъци, без да се замислят върху последиците […]

Вижте повече
старите гуми

Къде да изхвърлим старите гуми: Законни и безопасни методи 

Къде да изхвърлим старите гуми? Благодарение на редовното извозване на боклука по график, ние свикнахме с идеята, че ако искаме да изхвърлим нещо, можем просто да го хвърлим в кофата за боклук и работниците от фирмата за изхвърляне на отпадъци ще го отстранят. Но както се оказва, има определени правила, които градовете и частните компании […]

Вижте повече
push-to-call
Powered by WebStation™