Извозване с контейнери, товаро-разтоварни услуги и други от Зашеви Транс ООД

0898-450-631

info@zashevi-trans.com

ул. Орчо Войвода 8

Овча Купел, София

Пон - Съб 08:00 - 17:00

Неделя - почивен ден

Рециклиране у дома

Рециклирането у дома

Световният океан и сметищата сa препълнени от боклуци.

Много продукти са предназначени за изхвърляне след еднократна употреба, а много потенциално рециклируеми продукти отиват на сметищата. Това е страшно в глобален мащаб, а има толкова много неща, които можете да направите като отделен човек. Научете се на рециклиране у дома. Намалете количеството отпадъци, които създавате!

1.Научете какво може и какво не може да бъде рециклирано.

Като цяло можете да рециклирате хартия, пластмаса, метал и стъкло. Има изключения и конкретни правила, за рециклиране у дома, които се прилагат за всяка категория материали. Прочетете правилата за рециклиране на местния център за рециклиране, за да научите кои предмети ще вземат.

2.Рециклирайте хартия.

Да приемем, че всички хартиени продукти могат да се рециклират, освен ако не съдържат някакъв прикрепен метален или пластмасов компонент. Напълнете контейнера за хартия с вестници, списания, картон, пликове, кутии за яйца – всичко, направено изцяло от хартия. Хартиените продукти се настъргват, мулчират и се реформират в рециклирана хартия.

Внимавайте за скрити пластмасови и метални компоненти. Ще трябва да ги премахнете, преди да ги изхвърлите на място за рециклиране.

3.Запознайте се кои видове пластмаси могат да се рециклират.

1: PET (полистиролов терепталат): Това е една от най-често срещаните пластмаси, използвани в потребителските продукти. Можете да го намерите в повечето бутилки за вода и сода, както и в някои опаковки. PET почти винаги може да се рециклира.

2: HDPE (полиетилен с висока плътност): Това е твърдата пластмаса, намираща се в шишета за мляко, играчки, опаковки за течен сапун и някои найлонови торбички. Това е най-често рециклираната пластмаса, тъй като процесът е сравнително лесен и безопасен.

3: PVC (поливинилхлорид): PVC не може да се рециклира. Тази категория пластмаса е мека и гъвкава: от нея се произвежда всичко – от прозрачно пластмасово опаковане на храна до градински маркучи, пластмасови тръби и детски играчки. PVC съдържа редица токсини, които могат да се отделят през целия си жизнен цикъл.

4: LDPE (полиетилен с ниска плътност): Тази категория обикновено се използва за производство на свиващи се опаковки, изстискващи бутилки, чанти за хранителни стоки и торби за дрехи. Той е по-безопасен и по-малко токсичен от много други пластмаси. LDPE не се рециклира често, но все повече фирми предприемат стъпки за боравене с този материал.

5: ПП (полипропилен): Това може да се рециклира чрез някои програми, но рядко се рециклира( напр.опаковъчно тиксо).

6: PS (полистирол): Тази евтина, лека пластмаса я има в картонени кутии, чаши от стиропор, пластмасови прибори за хранене, и ламиниран паркет. Полистиролът е канцерогенен и е един от видовете пластмаса, който най-много прониква в световния океан и депата. PS може безопасно да се рециклира, но повечето програми не са оборудвани за това.

7: Други (BPA, поликарбонат и LEXAN): Категория # 7 е сбор от различни поликарбонатни и „други“ пластмаси, които обикновено не подлежат на рециклиране. Продуктите, съдържащи пластмаса № 7, включват кафеени шушулки за еднократна употреба, бебешки бутилки и автомобилни части. Едно забележително изключение е PLA пластмасата, направена от полимери на биологична основа, която може да се компостира, но все пак попада в категория.

За повече информация и допълнилни въпроси, свържете се със Зашеви-Транс, тел. за връзка: 0898-450-631 и 0878-460-631 или на имейл: info@zashevi-trans.com. Можете да ни намерите и на адрес: Овча Купел, София; ул. Орчо Войвода 8.

Последни публикации

контейнер за строителни отпадъци

Какво изхвърляме в контейнер за строителни отпадъци?

Какво може да се изхвърли в контейнер за строителни отпадъци? Контейнерите за строителни отпадъци са изработени от изключително здрав метал. Те спадат към втория тип контейнери за смет и за разлика от битовите контейнери за смет се поставят и събират строителен отпадък само при необходимост, а не редовно. Какво изхвърляме в контейнер за строителни отпадъци? […]

Вижте повече

Всичко за използването на контейнери за строителни отпадъци

Всичко за поръчката и използването на контейнери за строителни отпадъци Когато започнете ремонт или строителна дейност, един от основните проблеми, които възникват, е как да се справите с натрупаните строителни отпадъци. Независимо дали става въпрос за събаряне на стени, полагане на нови настилки или мащабна реконструкция, правилното извозване и управление на отпадъците е не само […]

Вижте повече
Правила за поставяне на контейнери

Основни правила за поставяне на контейнери

 Принципи за правилно поставяне на контейнери Контейнерите се превърнаха в съществена част от ежедневието. Особено в големите, населени градове. И за да има ред и чистота съществуват определени правила за поставяне и използване на контейнерите, тези за общи отпадъци, и тези за строителни отпадъци. Правилното разположение и на какво разстояние да се монтират контейнерите за […]

Вижте повече
push-to-call
Powered by WebStation™