Извозване с контейнери, товаро-разтоварни услуги и други от Зашеви Транс ООД

0898-450-631

info@zashevi-trans.com

ул. Орчо Войвода 8

Овча Купел, София

Пон - Съб 08:00 - 17:00

Неделя - почивен ден

Хранителни отпадъци – какво да правим с тях?

Контейнери за хранителни отпадъци

Контейнери за хранителни отпадъци

Според различни оценки от 30 до 80 процента от съдържанието на нашите битови отпадъци са хранителните отпадъци.
Защо е толкова важно да се занимаваме с органика? Факт е, че органичната материя е причина за това, че живеенето в близост до депо за битови отпадъци става неприятно и вредно.
На депото с нашите хранителни отпадъци не се случва същото, както в купчината компост на вилата например. На депото органичната материя не се превръща в компост, тъй като няма кислород и се образува анаеробен процес, в резултат на което се отделят серни оксиди, сероводород и меркаптани, които са отговорни за отвратителните миризми на депата, както и голямото количество метан. Метанът е лесно запалим и запалва след себе си и полимерите , добавяйки още токсични продукти от изгарянето към зловредния газов коктейл.

Частна къща / вила

  • Традиционно компостиране в компостна яма / купчина / кутия: обработката се извършва за сметка на „диви“ компостни червеи, други насекоми и микроорганизми, които вече присъстват в почвата и отпадъците. Компостирането отнема от шест месеца до две години, в зависимост от суровината и климатичните условия.
  • Уличен вермикомпостер – преработка в биохумус с помощта на специални породи компостни червеи. Поради по-голямата ефективност на червеите, при същите условия обработката е по-бърза, отколкото в първия случай.
  • Хранене на домашни любимци.
  • Закопаване на органичната материя директно в лехите – по време на преработката компостните червеи и микроорганизмите обогатяват почвата с хумус. Отрицателният момент е, че през лятото лехите обикновено са заети. Ето защо се прилага следния метод.
  • Компост – „хранилка“ за червеи в лехите, под храстите или дърветата. Органичните червеи се обогатяват с хумус в почвата в близост до хранилката.
  • Поставяне на органичната материя в близка гора, на поляна
    Град
  • Събиране на такъв тип отпадъци в контейнери за хранителни отпадъци в отделен, за целта, контейнер на обикновени контейнерни площадки:
  • аеробно (с достъп на кислород) компостиране по индустриален начин, полученият висококачествен компост може да се използва в селското стопанство;
  • анаеробна (без кислород) ферментация за производство на биогаз, утайка – допълнително да се компостира или използва веднага в зависимост от технологията на ферментация.
  • Вариантът с широкото въвеждане на чопъри-изхвърлячи: подходящ за много големи градове, където събирането на хранителни отпадъци в двора в отделни контейнери ще доведе до допълнителни транспортни товари и др. Канализацията на такъв град трябва да бъде преоборудванас с полиетиленови тръби и да завърши с инсталации за биогаз. Утайката, останала след образуването на биогаз, може да бъде допълнително обработена от компостни червеи. Биогазът се почиства и използва за собствените нужди на пречиствателната станция (топлина и електричество), а утайките могат да се използват като обработена почва за запълване на депа, пътища. В случай на обработка с червеи получената почва може да се използва и в градското стопанство.

Последни публикации

Рециклиране на оловно-киселинните акумулатори

Рециклиране на оловно-киселинните акумулатори

Рециклиране на оловно-киселинните акумулатори е модел, образец за индустрията за съхранение на енергия. Знаем за концепцията и предимствата на кръговата икономика. Най-важната част от това е наличието не само на процеси за рециклиране на използвани стоки, но и на изградена, безопасна инфраструктура за събиране и транспортиране на скрап. Както нараства използването наакумулаторните батерии в търговски […]

Вижте повече
Рециклиране на хартия и продукти от рециклирана хартия

Рециклиране на хартия и продукти от рециклирана хартия

Рециклиране на хартия и продукти от рециклирана хартия Съвършено ясно е, че рециклирането на хартия и продукти от рециклирана хартия е изключително важна процедура за производство на полезни продукти на възможно най-ниска цена. Изучавайки какво се прави от отпадъчна хартия, първо трябва да се запознаете с най-простия и популярен продукт. Това е крафт хартия. Крафт хартията […]

Вижте повече
отпадъчна хартия за рециклиране

Какво е отпадъчна хартия за рециклиране?

Отпадъчна хартия за рециклиране се наричат продукти, които трябва да бъдат допълнително обработени за последваща повторна употреба, т.е. да бъдат рециклирани. Въпреки, че в ежедневието се използват голямо разнообразие от „хартиени“ неща, не всички са отпадъчна хартия за рециклиране. Например, кашонът за млечни продукти е нерециклируем многослоен полимер. Или „хартиената“ чаша, която е обработена с […]

Вижте повече
push-to-call
Powered by WebStation™