Извозване с контейнери, товаро-разтоварни услуги и други от Зашеви Транс ООД

0898-450-631

info@zashevi-trans.com

ул. Орчо Войвода 8

Овча Купел, София

Пон - Съб 08:00 - 17:00

Неделя - почивен ден

Хранителни отпадъци – какво да правим с тях?

Контейнери за хранителни отпадъци

Контейнери за хранителни отпадъци

Според различни оценки от 30 до 80 процента от съдържанието на нашите битови отпадъци са хранителните отпадъци.
Защо е толкова важно да се занимаваме с органика? Факт е, че органичната материя е причина за това, че живеенето в близост до депо за битови отпадъци става неприятно и вредно.
На депото с нашите хранителни отпадъци не се случва същото, както в купчината компост на вилата например. На депото органичната материя не се превръща в компост, тъй като няма кислород и се образува анаеробен процес, в резултат на което се отделят серни оксиди, сероводород и меркаптани, които са отговорни за отвратителните миризми на депата, както и голямото количество метан. Метанът е лесно запалим и запалва след себе си и полимерите , добавяйки още токсични продукти от изгарянето към зловредния газов коктейл.

Частна къща / вила

  • Традиционно компостиране в компостна яма / купчина / кутия: обработката се извършва за сметка на „диви“ компостни червеи, други насекоми и микроорганизми, които вече присъстват в почвата и отпадъците. Компостирането отнема от шест месеца до две години, в зависимост от суровината и климатичните условия.
  • Уличен вермикомпостер – преработка в биохумус с помощта на специални породи компостни червеи. Поради по-голямата ефективност на червеите, при същите условия обработката е по-бърза, отколкото в първия случай.
  • Хранене на домашни любимци.
  • Закопаване на органичната материя директно в лехите – по време на преработката компостните червеи и микроорганизмите обогатяват почвата с хумус. Отрицателният момент е, че през лятото лехите обикновено са заети. Ето защо се прилага следния метод.
  • Компост – „хранилка“ за червеи в лехите, под храстите или дърветата. Органичните червеи се обогатяват с хумус в почвата в близост до хранилката.
  • Поставяне на органичната материя в близка гора, на поляна
    Град
  • Събиране на такъв тип отпадъци в контейнери за хранителни отпадъци в отделен, за целта, контейнер на обикновени контейнерни площадки:
  • аеробно (с достъп на кислород) компостиране по индустриален начин, полученият висококачествен компост може да се използва в селското стопанство;
  • анаеробна (без кислород) ферментация за производство на биогаз, утайка – допълнително да се компостира или използва веднага в зависимост от технологията на ферментация.
  • Вариантът с широкото въвеждане на чопъри-изхвърлячи: подходящ за много големи градове, където събирането на хранителни отпадъци в двора в отделни контейнери ще доведе до допълнителни транспортни товари и др. Канализацията на такъв град трябва да бъде преоборудванас с полиетиленови тръби и да завърши с инсталации за биогаз. Утайката, останала след образуването на биогаз, може да бъде допълнително обработена от компостни червеи. Биогазът се почиства и използва за собствените нужди на пречиствателната станция (топлина и електричество), а утайките могат да се използват като обработена почва за запълване на депа, пътища. В случай на обработка с червеи получената почва може да се използва и в градското стопанство.

Последни публикации

Всичко за използването на контейнери за строителни отпадъци

Всичко за поръчката и използването на контейнери за строителни отпадъци Когато започнете ремонт или строителна дейност, един от основните проблеми, които възникват, е как да се справите с натрупаните строителни отпадъци. Независимо дали става въпрос за събаряне на стени, полагане на нови настилки или мащабна реконструкция, правилното извозване и управление на отпадъците е не само […]

Вижте повече
Правила за поставяне на контейнери

Основни правила за поставяне на контейнери

 Принципи за правилно поставяне на контейнери Контейнерите се превърнаха в съществена част от ежедневието. Особено в големите, населени градове. И за да има ред и чистота съществуват определени правила за поставяне и използване на контейнерите, тези за общи отпадъци, и тези за строителни отпадъци. Правилното разположение и на какво разстояние да се монтират контейнерите за […]

Вижте повече
контейнери за боклук

Правила при инсталиране на контейнери за боклук

Основни правила при инсталиране на контейнери за боклук Като начало се определят характеристиките на изграждането на специално оборудвана площадка. Обикновено тя е направена от бетон, тухла или камък. Ако предпочитате покритие под формата на метални плочки или ограда с мрежа, този принцип на подреждане ще увеличи шума във ветровити дни. След това се изчислява обемът […]

Вижте повече
push-to-call
Powered by WebStation™